Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2022.04.13

Artėjant Velykų atostogoms draudikai perspėja, į ką atkreipti dėmesį tėvams

Velykos daugeliui tėvų asocijuojasi ne tik su kiaušinių marginimu ir jų ridenimu šeimos ar visos giminės rate, bet ir vaikų mokyklinėmis pavasario atostogomis. Dėl to ne vienam tenka derinti savo darbo grafiką, kiti ieško, kas vaikus galėtų prižiūrėti, o treti, jau visiškai pasitikėdami savo atžalomis, jas palieka namuose vienas. Deja, bet kartais ir prižiūrimi vaikai iškrečia išdaigų ar elgiasi itin neatsargiai, tad nukenčia ne tik patys, bet ir aplinkiniai. Tuomet tėvams tenka susidurti ne tik su didžiuliu išgąsčiu, tačiau taip pat plačiau praverti piniginę.

Pavojingiausi – dviračiai ir paspirtukai

Kaip pastebi draudimo bendrovės ERGO Privačių klientų draudimo skyriaus vadovė Aušra Jusė, vaikų sukelti draudžiamieji įvykiai, kuomet žala padaroma kitam asmeniui ar jo turtui, yra vieni dažniausių. Įmonės duomenimis, tokie įvykiai sudaro net 59 proc. asmens civilinės atsakomybės draudimo žalų. Vaikai tretiesiems asmenims padaro nuostolių vidutiniškai už daugiau kaip puspenkto šimto eurų.

„Dažniausiai mažieji žalos padaro važinėdamiesi dviračiu ar paspirtuku – tokie incidentai sudaro beveik trečdalį visų atvejų. Štai vienam dviračių taku važiavusiam mažajam dviratininkui pritrūko atidumo, jis išvažiavo į priešpriešinę tako pusę ir susidūrė su kitu eismo dalyviu – žala siekė beveik 500 eurų. Nereti atvejai, kuomet vaikai atsitrenkia į stovinčius automobilius. Priklausomai nuo transporto priemonės pagaminimo metų, būklės ir markės, draudimo išmoka gali siekti ir tūkstančius eurų. Už visus šiuos nuostolius atsakomybė ir prievolė plačiai atverti piniginę visada krinta ant tėvų pečių, nesvarbu, kas tuo metu prižiūrėjo mažuosius“, – pasakoja A. Jusė.

Žalos – pačios įvairiausios

Draudimo specialistė skaičiuoja, kad net 13 iš 1000 apsidraudusiųjų yra susidūrę su nemalonumais, kai žala padaroma trečiam asmeniui. O vaikų sukeltų incidentų būna pačių įvairiausių. Pavyzdžiui, pas draugą užsukęs vaikas ėjo atbulas ir netyčia užkliuvo už šalia automobilio pastatyto krepšinio lanko stovo, šis krisdamas kliudė kapotą ir jį nežymiai apgadino. Nors žala vos matoma, tačiau transporto priemonė nauja ir prabangi, tad draudimo bendrovei už padarytą žalą teko atseikėti daugiau nei 2,2 tūkst. eurų.

„Pasitaiko, kad krečiant išdaigas, dūkstant, kieme prisigalvojus įvairiausių žaidimų ar tiesiog žaidžiant su kamuoliu nukenčia ne tik automobiliai, bet ir lauke išdaužiami langai. Kai kurie atvejai padaromi tiesiog netyčia. Štai turime atvejų, kai vaikai atsisėdo ant klasės draugo akinių ar juos numetė nuo stalo. Aišku, dažniausiai žala padaroma ne iš blogos valios, bet nuo to netampa nei kiek mažesne“, – teigia ERGO atstovė.

Susižeidžia ir patys

A. Jusė akcentuoja, kad visa laimė, jei nukenčia tik aplinkinių turtas. Visgi kartais neišvengiama ir pačių vaikų traumų. Didelė dalis nelaimingų įvykių nutinka važinėjant jau minėtais dviračiais ar paspirtukais – dažniausiai griūnant patiriamas galvos smegenų sutrenkimas, lūžta kojų ar rankų kaulai. Yra užfiksuotas atvejis, kai važiuodamas nuo kalno vaikas supainiojo priekinį ir galinį stabdžius, vertėsi per galvą, o ligoninėje jam buvo konstatuotas akiduobės lūžis. Yra buvę, kad net šokinėjant ant batuto vaikui lūžo rankos kaulas, o kitam  išniro raktikaulis. Štai galvos traumos patiriamos net šokinėjant ant lovos. Net ir trumpam be priežiūros palikti vaikai, pasitaiko, patiria nudegimus apsipylę karštais gėrimais.

„Turbūt baisiausios nelaimės – naminių gyvūnų apkandžiojimai, kai reikia siūti žaizdas ar net kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus. Esame turėję atvejį, kai draudėjo šuo apkandžiojo vieną iš lauke su pagaliu žaidusių vaikų. Sužeidimai buvo ganėtinai rimti, todėl nukentėjusiam vaikui prireikė gydytojų pagalbos. Svarbu ir tai, kad draudimo išmoka priklauso net tuomet, kai vaikas yra paliktas be suaugusiųjų priežiūros“, – teigia ERGO atstovė.


ERGO Baltijos šalyse 

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Draudimo bendrovė ERGO 2020 ir 2021 m. Lietuvoje įvardinta geriausiai klientus aptarnaujančia ne gyvybės draudimo sektoriaus įmone (remiantis bendrovės „Dive Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimu). 2022 m. įmonė gavo atitikties ISO aplinkosaugos standartui sertifikatą. ISO 14001:2015 skirtas toms organizacijoms, kurios siekia užtikrinti sistemingą savo atsakomybės aplinkosaugos srityje valdymą, padedantį įgyvendinti darnaus vystymosi tikslų aplinkosaugos komponento uždavinius.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt


Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

EN