Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2018.07.31

Gaisras Lazdijuose: kaip vaikus išmokyti atsakingo elgesio pavojingose situacijose?

Lazdijuose, kaip įtariama, vaikų sukeltas gaisras, kai apdegė pastatas, kuriame įsikūręs prekybos centras, kelios parduotuvės ir banko filialas, skaudžiai priminė apie tėvams tenkančią atsakomybę už nepilnamečius. Ekspertai primena, apie poreikį vaikus išmokyti atsakingo elgesio pavojingose situacijose ir pasirūpinimą apsauga, kuomet tokiais atvejais tėvams tenka atsakomybė už savo atžalas.

Kokia atsakomybė tenka tėvams?

Tėvai ir globėjai atsako už vaikų iki keturiolikos metų poelgius – jei dėl jų trečioji šalis patyrė žalą, atsakomybė už tai atitenka tėvams ar globėjams. Kasdienėse situacijose pasitaiko tradicinių scenarijų, kai vaikai pridaro žalos kitų asmenų turtui – pavyzdžiui, kieme dviračiu nubraukia kaimyno automobilio sparną, žaidimo metu apgadina kaimynų lauko baldus ar be jokių blogų paskatų išdaužia langą.

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Asmens ir Civilinės atsakomybės draudimo skyriaus vadovė Aušra Jusė teigia, kad greta tinkamo auklėjimo ir ugdymo svarbu pasirūpinti ir išankstine apsauga už vaikų padarytą žalą.

„Istorijos, kurių išgirstame nagrinėdami prašymus dėl žalos atlyginimo, kartais būna vertos filmo scenarijaus. Jei žalą sukelia nepilnametis vaikas, įsivelia kur kas daugiau emocijų ir atsiranda nepalyginamai daugiau interpretacijų nei žalą sukėlus suaugusiajam. Žinoma, kad ypač nemalonu, kai vaikų išdaigos gadina kaimynų ar draugų santykius. Tokiais atvejais kompensacija, kurią užtikrina asmens civilinės atsakomybės draudimas, bent jau nepalieka nuoskaudų nukentėjusiajai pusei“, – pasakoja A. Jusė.

Atsakomybė tėvams atitenka netgi tuo atveju, jei jie gyvena atskirai nuo vaikų. Atlyginant nepilnamečio padarytą žalą, išlygų netaikoma – ji turi būti atlyginta visiškai.

Neatsargus elgesys su degtukais – didžiuliai nuostoliai

Lazdijuose prieš gerą mėnesį kilęs gaisras visiems priminė, kaip vienas netyčinis vaikų poelgis gali sugriauti ilgai statytą šeimos gerovę.

„Lazdijuose kilusį gaisrą preliminariais duomenimis sukėlė du degtukais žaidę nepilnamečiai vaikai. Šio gaisro sukelta žala yra viena didžiausių per pastaruosius kelerius metus ir vaikų tėvams atitenkanti finansinė našta yra nepamatuotai didelė. Žvelgiant iš draudikų perspektyvos, akivaizdu, kad jei tėvai turėtų asmens civilinės atsakomybės draudimą, šią žalą kompensuotų draudimo bendrovė“, – patikslina A. Jusė.

Pabrėžia auklėjimo svarbą

Psichoterapeutas Olegas Lapinas teigia, jog vaikus išmokyti atsargiai elgtis gyvybei pavojų keliančiose situacijose galime išmokyti tik leisdami vaikams susirinkti nuosavą patirtį kasdienėse situacijose.

„Vaikai atsakomybę išmoksta prisiimti tik per savo patirtį, o ją jie gali kaupti tėvams rodant pasitikėjimą ir saikingą globą vienu metu. Geriausiai vaikus ugdo tėvai, kurie nėra perdėtai globėjiški ir aiškiai parodo vaikui, kad jis gali pats išbandyti tam tikras situacijas, kurias jie esant reikalui paaiškins ar jose patars. Idealią tėvų nuostatą vaikų atžvilgiu galima suformuoti taip – pasitikiu tavimi ir esu čia pat, jei tau prireiks pagalbos. Tai aukso vidurys, kurį pasiekti sunkiausia. Realybėje tėvai yra arba hiperglobėjiški ir neleidžia vaikams patiems veikti, arba rodo per mažai priežiūros ir palieka vaiką augti „savieigos“ būdu“, – komentuoja O. Lapinas.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. 2017 m. įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Praėjusiais metais ERGO Baltijos šalyse klientams apmokėjo žalų už beveik 143 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

EN