Jau ne vienerius metus gamta bei žmonių sveikata aktyviai besirūpinanti draudimo bendrovė ERGO žengė dar vieną didelį žingsnį šioje srityje ir iniciavo 35 tūkst. medelių pasodinimą skirtingose Lietuvos vietovėse. Prie akcijos iš viso prisijungė beveik 5 tūkst. žmonių, kurių per tris mėnesius surinkti žingsniai ir auginti virtualūs medžiai dabar tapo realiais sodinukais. Panašią akciją įmonė surengė ir pernai, jos metu pasodino 5 tūkst. medelių.
Prisijungė vietinės bendruomenės
Virtualius žingsnius, už kuriuos pirma buvo auginami virtualūs, o vėliau – tikri medžiai, su ERGO partnerio „#walk15“ mobiliąja vaikščiojimo programėle nuo sausio vidurio rinko komandos iki 15 žmonių. Iš viso iššūkiu susidomėjo net 618 tokių komandų arba beveik 5 tūkst. Lietuvos gyventojų. Įdomu, kad iššūkį priėmė žmonės iš įvairiausių šalies kampelių ir įstaigų, jame dalyvavo vietinės bendruomenės, mokyklos ir net darželio kolektyvas.
Pasibaigus žingsnių rinkimui ir virtualių medžių auginimui, atėjo metas sodinti tikrus medelius. Kartu su pusantro šimto ERGO darbuotojų-savanorių, Nacionalinių miškų urėdijos miškininkais, vietinėmis bendruomenėmis ir kitų įmonių atstovų pagalba pirmieji 10 tūkst. medelių nuo šiol stiebtis saulės link galės Smiltynėje visai netoli Baltijos jūros. Kiti 15 tūkst. sodinukų skleis šakas ir lapus Šiaulių rajone esančiuose Vainagiuose. Naujieji šių medžių „namai“ patenka į Kurtuvėnų regioninio parko teritoriją bei pagyvins ir taip čia itin įvairią gamtą. Paskutiniai sodinukai naują gyvenimą rado visai šalia Kauno marių esančioje Vaišvydavoje. Kaip teigia ERGO vadovas Tadas Dovbyšas, šis užmojis atsispindi ir įmonės strategijoje.
„Lietuvos gyventojai nuo seno jaučia palankumą ir artumą gamtai, tad toks mūsų žingsnis gimė natūraliai. Jį paskatino ir mūsų branda – augant atsiranda vis daugiau galimybių dalintis su kitais ir prisidėti prie vieningų tikslų įgyvendinimo, tad savo strategijoje užsibrėžėme prisidėti prie klimato kaitos stabdymo. Medžių sodinimas – viena iš iniciatyvų to siekiant“, – pasakoja ERGO vadovas.
Paskata gyventi sveikiau
Programėlės „#walk15“, kurią nemokamai galima atsisiųsti iš visų mobiliųjų aplikacijų parduotuvių, kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė akcentuoja, kad itin svarbus ne tik galutinis projekto tikslas pasodinti 35 tūkst. medžių, bet ir suteikta paskata judėti bei pagerinti savo sveikatą.
„Startuojant iššūkiui siekėme žingsniais užauginti 30 tūkst. medžių, tačiau ne tik pasiekėme ambicingą tikslą, bet ir jį viršijome. Šis projektas parodė, kad vis daugiau žmonių nori ne tik rūpintis gamtos išsaugojimu, bet ir gyventi sveikai. Projekto dalyviai kasdien mobiliąja programėle užfiksuodavo vis daugiau žingsnių, taip augino medžius ir patys tapo stipresniais. Kasdieninis iššūkio dalyvių žingsnių vidurkis siekė kiek daugiau nei 5 tūkst. žingsnių, o eidami kartu net 40 kartų apkeliavome aplink Žemės rutulį, taip sutaupydami net 260 tonų CO2“ , – teigia pašnekovė.
Miškų plotus iniciatyvos įgyvendinimui suteikė bei sodinti susirinkusius akcijos dalyvius apmokė Valstybinių miškų urėdijos specialistai.
Panašų medžių sodinimo projektą ERGO suorganizavo ir pernai. Tuomet 30-metį minėjusi draudimo bendrovė jubiliejaus proga Lietuvai dovanojo 5 tūkst. medžių. Svarbu, kad padedami miškininkų ERGO savanoriai Verkių ir Pavilnių regioniniame parke medelius sodino vietoje ten anksčiau buvusių senų garažų.
Kaip pabrėžia T. Dovbyšas, rūpestis Lietuvos miškais yra vienas iš ERGO gamtos apsaugos strateginės linijos akcentų. Taip pat įmonė aktyviai įsitraukia į su Baltijos jūros švara susijusius projektus ir iniciatyvas, jau kelerius metus remia Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkus, o pernai prisidėjo prie krantotvarkos darbus Pajūrio regioniniame parke paskatinusios akcijos „Darom prie jūros“. Prieš porą metų įmonė taip pat parėmė ir kovos su klimato kaita renginį „Vilnius Climathon“. Jo metu net dvi paras buvo ieškoma sprendimų, kaip prisidėti prie tvaresnio gyvenimo, o geriausių idėjų autoriams buvo suteikta materialinė pagalba toliau įgyvendinant savo projektus.
ERGO indėlis į aplinkosaugą šiemet buvo įvertintas atitikties ISO aplinkosaugos standartui sertifikatu. ISO 14001:2015 yra skirtas užtikrinti sistemingą savo atsakomybės aplinkosaugos srityje valdymą ir įgyvendinti darnaus vystymosi tikslus siekiančioms organizacijoms.