Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2018.05.08

Patarimai planuojantiems atostogas: būtina įvertinti atšauktų skrydžių ir neįvykusios kelionės rizikas

Net ir kruopščiai suplanuota kelionė gali pasibaigti dar neprasidėjusi – netikėta liga ar paskutinę minutę atšauktas skrydis bei kitos neplanuotos aplinkybės gali sutrukdyti išvykti ilgai lauktų atostogų. Tokiose situacijose dažniausiai patiriamos ne tik neigiamos emocijos, bet ir finansiniai nuostoliai. Jei lėktuvo bilietai jau yra kišenėje, o viešbučio kambarys užsakytas – tai beveik neišvengiama. Norėdami apsisaugoti nuo tokių situacijų, lietuviai vis dažniau seka vakariečių keliautojų pavyzdžiu ir į savo kelionių draudimo sutartį įtraukia neįvykusios ar nutrauktos kelionės riziką.

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Draudimo departamento direktorius Darius Bivainis sako, kad praėjusiais metais tokią draudimo paslaugą rinkosi net 38 proc. daugiau Lietuvos keliautojų nei anksčiau.

„Lietuviai keliauja vis daugiau, o kartu šioje srityje įgyja ir daugiau vertingos patirties. Ta patirtis rodo, kad kartais ilgai planuotai ir lauktai kelionei gali sutrukdyti įvairios, nuo paties žmogaus dažnai nepriklausančios kliūtys. Tai gali būti sveikatos problemos, atšauktas skrydis, nelaimė šeimoje ar kelionei būtinų dokumentų praradimas“, – vardina D. Bivainis.

Atšauktas atostogas galima susigrąžinti

Draudikų atstovas sako, kad suplanuotos kelionės taip pat gana dažnai neįvyksta dėl skrydžių su persėdimais iš Lietuvos gausos ir to, kad gyventojai atostogas planuoja savarankiškai.

„Prireikus atšaukti kelionę, oro linijos paprastai grąžina tik dalį už lėktuvo bilietus sumokėtos sumos ir tik tuomet, jei kelionės atsisakoma iki jos likus pakankamai daug laiko. Dėl to neįvykusios kelionės draudimas tampa vis aktualesnis didesnei daliai keliautojų. Jis atlygina žalą net ir tuomet, jei keliautojas prieš atostogas pameta savo asmens dokumentus“, – sako D. Bivainis.

Anot draudimo eksperto, neretai įvyksta taip, kad susergama arba apie nelaimę šeimoje sužinoma kelionės pradžioje. Daugelis žmonių nesiryžta jos tęsti rizikuodami didesnėmis sveikatos komplikacijomis arba grįžti namo nusprendžia dėl nelaimės sukeltų emocinių išgyvenimų bei norėdami palaikyti Lietuvoje likusius artimuosius.

Atostogų planus diktuoja šaltasis sezonas ir vaikų ligos

D. Bivainio teigimu, tokia draudimo apsauga gali būti pasirinktinai įtraukiama į kelionių draudimo paketą ir leidžia išvengti nuostolių net ir tuomet, kai tiesiog pavėluojama į skrydį.

Pasak draudimo eksperto, neįvykusios kelionės draudimą gyventojai dažniausiai renkasi planuodami brangesnes ir tolimesnes keliones, tačiau ji naudinga bet kurios išvykos į užsienį metu, ypač – šeimoms, auginančioms mažus vaikus.

„Įsivaizduokite, keturių asmenų šeima – tėvai su dviem vaikais – įsigijo kelialapį į Turkiją ir apsidraudė neįvykusios kelionės draudimu. Likus kelioms dienos iki išvykimo, vienas iš vaikų suserga ir net yra paguldomas į ligoninę. Šeima kuo skubiau kelionę atšaukia, o draudimas padengia nuostolius, nes neišvykimo priežastis yra draudžiamasis įvykis – komplikuota artimojo sveikatos būklė“, – pasakoja D. Bivainis.

Anot draudimo eksperto, trimis iš keturių atvejų išvykti į kelionę gyventojams sutrukdo arba ją nutraukti priverčia ligos. 60 proc. šių atvejų planus jaukia ne paties keliaujančiojo, o jo vaiko sveikatos problemos.

„Įsivaizduokite, kad keletą mėnesių planuojate kelionę užsienyje, užsisakote viešbučius, renkatės, ką pamatyti ir kuriuos vietinius restoranus išbandyti, o likus kelioms dienoms iki kelionės jūs arba jūsų šeimos narys patiria rimtą traumą. Neabejotinai tai būtų itin apmaudu, tačiau būdami apsidraudę, bent jau nepatirsite finansinių nuostolių ir turėsite galimybę atostogas tiesiog nukelti vėlesniam laikui“, – sako D. Bivainis.

ERGO duomenimis, vidutinė dėl neįvykusios kelionės gyventojų patiriama žala siekia 1,4 tūkst. eurų, o didžiausia išmoka praėjusiais metais siekė net 6,5 tūkst. eurų.

 

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. 2017 m. įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Praėjusiais metais ERGO Baltijos šalyse klientams  apmokėjo žalų už beveik 143 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

EN