Laukas privalomas Neteisingas el. pašto formatas Per mažas simbolių kiekis Per didelis simbolių kiekis Prašome įvesti vardą Prašome įvesti pavardę Prašome nurodyti telefono numerį Įveskite teisingą telefono numerį Prašome įvesti el. pašto adresą Įveskite teisingą el. pašto adresą Prašome pažymėti, kad susipažinote su sąlygomis Tik skaičiai Prašome įrašyti teisingą asmens kodą Prašome patikslinti įvykio vietą Prašome įvesti informaciją apie įvykį, ligą, traumas, aplinkybių aprašymą, simptomus, taikytą gydymą Patirtų nuostolių suma turi būti išreikšta tik skaitmenimis Suvestas nepakankamas simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Suvestas per didelis simbolių skaičius, turi būti 16 skaitmenų Bagažo pristatymo vieta turi būti išreikšta tik raidėmis 1 mėn. 3 mėn. 6 mėn. Šiemet 1 m. 3 m. 5 m. 10 m. Visas

Visos naujienos

2019.05.31

Taisyklė taupant vaiko ateičiai: geriau mažiau, negu nieko

Nuo šių metų iki 50 eurų per mėnesį padidinti vaiko pinigai daugeliui šeimų reiškia papildomas lėšas mažiausiųjų ugdymui, pramogoms ar drabužiams. Vis dėlto, ekspertai pažymi, kad nors rūpintis savo atžalų gerbūviu šiandien yra svarbu, tai neturi būti daroma jų ateities sąskaita. Tam, kad pilnametystės sulaukęs vaikas galėtų susimokėti už studijas universitete, dalį jo išlaikymui skirtų pinigų privalu atidėti taupymui. Tačiau įprastas pinigų kaupimas banke nėra vienintelis būdas pasirūpinti vaiko ateitimi.

Naudingiausia kaupti nuo pat gimimo

Kaip tikina draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Rizikų vertinimo ir produktų vystymo skyriaus vadovė Audronė Kupliauskienė, ilgą laiką taupymas vaiko savarankiško gyvenimo pradžiai Lietuvoje buvo suvokiamas tik kaip kaupiamojo indėlio atidarymas banke. Tačiau pastaraisiais metais sparčiai auga susidomėjimas dar viena taupymo galimybe – universaliu gyvybės draudimu. Naujausiais ERGO Lietuvoje duomenimis, 2018 m. tokiu taupymo būdu pasinaudojo beveik 3 tūkst. klientų, o kasmet jų skaičius išauga 15-20 proc.  

„Matome, kad sprendimas apdrausti vaiką ir jo vardu kaupti lėšas nuo pat gimimo iki pilnametystės darosi priimtinas vis platesniam žmonių ratui. Tėvai kruopščiai pasveria skirtingų taupymo būdų pliusus ir minusus bei linksta rinktis investicinį gyvybės draudimą dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, priklausomai nuo gyvenime susiklosčiusių aplinkybių, šis draudimas gali tarnauti ir kaip paprastas taupomasis indėlis, ir kaip draudimo nuo įvairių nelaimingų atsitikimų paketas, kuriame maksimali išmokų suma gali siekti 30 tūkst. eurų.

Be to, vaikams draudimo sutartis sudariusiems tėvams priklauso gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Jie kasmet gali susigrąžinti iki 300 eurų. Nuo per metus įmokėtų draudimo įmokų, kuriuos gali skirti tolimesniam investavimui. Dar vienas svarus argumentas už investicinį gyvybės draudimą, o ne santaupų laikymą sąskaitoje, yra pinigų nuvertėjimo išvengimas. Juk banke gulintys pinigai kiekvienais metais netenka bent po kelis procentus savo vertės“, – pažymi A. Kupliauskienė.

Ištikus nelaimei – finansinė pagalvė

Pasak ERGO Lietuvoje Rizikų vertinimo ir produktų vystymo skyriaus vadovės, vaiko ateičiai kaupiant tokiu būdu, minimali mėnesinė draudimo įmoka turi būti ne mažesnė kaip 30 eurų. Ir nors iš pirmo žvilgsnio suma neatrodo didelė, per aštuoniolika metų, iki vaikas sulaukia pilnametystės, galima atidėti kaupimui net 6 480 eurų.

Taupyti vaikams pasiryžę tėvai neretai tam panaudoja ir visus iš valstybės gaunamus vaiko pinigus – 50 eurų per mėnesį. Tokiu atveju per aštuoniolika metų galima atidėti kaupimui net 10 800 eurų. Be to, jeigu ateityje vaiko pinigai augs, sukauptas rezervas atrodys dar įspūdingiau.

Sukaupta suma draudimo termino pabaigoje atiteks jūsų vaikui, kuris sutaupytą kapitalą jau galės panaudoti pagal savo poreikius ir sumokėti už savo svajonių studijas.

„Gyvenimui klostantis sklandžiai ir palankiai, jūsų vaikas į suaugusiųjų pasaulį įžengs kišenėje turėdamas solidžią pinigų sumą. Tačiau gyvybės draudimas užtikrina vaikų finansinį saugumą ir ne tokiomis palankiomis aplinkybėms.

Pavyzdžiui, mirus vienam iš tėvų, gali būti ne tik išmokėta sukaupta gyvybės draudimo suma, bet ir kas mėnesį skiriama pasirinkto dydžio našlaičio pensija. Jeigu šeimos maitintojas dėl patirto nelaimingo atsitikimo ar ligos netenka darbingumo, bus išmokama vienkartinė išmoka. Na, o užklupus netikėtai ligai ar patyrus traumą, turimas gyvybės draudimas taipogi palengvina šeimos finansinių išlaidų naštą“, – sako A. Kupliauskienė.

Europoje taupumu negarsėjame

Draudimo išmokos vaiko patirtų nelaimingų atsitikimų atveju svyruoja priklausomai nuo traumos rimtumo. Atžalai patyrus kaulų lūžius arba tapus laikinai neįgaliam, priklauso išmoka iki 7,5 tūkst.  eurų, o negalios atveju viršutinė išmokų riba siekia 30 tūkst. eurų.

„Ruoštis vaiko ateičiai reikia ne likus keliems metams iki mokyklos baigimo, o kuo anksčiau. Tik tokiu atveju galima pasiekti geriausių taupymo rezultatų. Deja, „Eurostato“ duomenys rodo, kad lietuviai, lyginant su kitomis ES šalimis, turi itin žemą taupymo normą. Vis dar dažnai nepagalvojame apie kaupimą „juodai dienai“, o investavimas į vaikų ateitį jiems perkant gyvybės draudimą taip pat dar tik įgauna pagreitį“, – pastebi A. Kupliauskienė.

Ekspertė priduria, kad bene pagrindinė taisyklė taupant vaiko ateičiai yra paprasta: geriau mažiau, negu nieko. Kitaip tariant, net jeigu šeimos finansinė padėtis įtempta, kiekvieną mėnesį stenkitės į šoną atsidėti bent simbolinį eurų kiekį. Tad net kukliai, bet stabiliai taupant, po keliolikos metų atžalas pradžiuginsite keturženkle pinigų suma.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

EN